The Road [KS]

Karcianka dedykowana wyłącznie do grania solo, osadzona w klimacie post-apo. Wstępne dane na temat tej gry wskazują, iż celem gracza będzie przeżycie przez 6 dni we wrogim, zrujnowanym środowisku. Będziemy szukać przedmiotów i broni, ale również pozyskiwać sojuszników. Każdy dzień definiowany będzie przez specjalną kartę, która określi jego przebieg i zapewne wpłynie na większą regrywalność tej pozycji. Twórcy chwalą się zaimplementowanym systemem wyborów dokonywanych przez gracza, które będą wpływać na fabułę gry – na tym etapie jednak ciężko powiedzieć coś więcej.

Jeśli chodzi o czas, który trzeba będzie poświęcić na jedną rozgrywkę, pudełkowo ma wynosić 30 minut (wiadomo z praktyki opisów tworzonych przez wydawców, że może tu być różnie), a dużym plusem ma być ekspresowy setup rozgrywki (podobno 30 sekund.)

W czasach cały czas rosnącej popularności gier skierowanych dla jednego gracza, The Road wydaje się ciekawą karcianką. Trochę szkoda, że nie ma planszy, wszystkim przyzwyczajonym do inicjatyw obecnych na Kicktarterze brakować może plastikowych figurek – wpłynęło to jednak na względnie nisją cenę. Tryb rozgrywki teoretycznie nie przewiduje udziału większej ilości graczy, w testach ogrywano jednak tryb multiplayer przy udziale dwóch graczy, na zasadach kooperacyjnych. Sam temat jednak moim zdaniem zawsze wart przyjrzenia się takiej pozycji. Moje zdanie podziela całkiem sporo graczy – licznik wspierających cały czas rośnie, a i cena, jak na projekt „wspieraczkowy”, wydaje się w miarę atrakcyjna.

0
Ocena na portalu Board Games Geek
Trudność
0%
Fun z gry
0%

AutorŸøssef Fårhi
WydawcaAlone Editions
Rok wydania2021
# graczy1 – 1
Sugerowana # graczy Best with 1 players
Recommended with players
(5 voters)
Czas gry45
Sugerowany wiek graczy10 and up
KategoriaAdventure, Card Game, Exploration
MechanikaSolo / Solitaire Game
PrzynależnośćCrowdfunding: Kickstarter, Players: Solitaire Only Games, Theme: Post-Apocalyptic, Theme: Survival
Tytuł oryginalnyThe Road

Infos courtesy of boardgamegeek.com. More Infos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *