Gamefound

  Gry planszowe obecne są głównie na platformach Kickstarter oraz wspieram.to. W ostatnich latach ta forma fundowania projektów stała się bardzo popularna. Największym przebojem stało się Gloomhaven, po premierze szturmem biorąc najwyższe pozycje w rozmaitych rankingach na najlepsze gry planszowe. Na Kickstarterze ufundowano także wiele polskich projektów, które okazały się wielkimi hitami.  Jedną z inicjatyw, która znalazła uznanie graczy, stała się karciana gra Valeria, której recenzję możecie przeczytać tutaj. Oto lista najciekawszych, aktualnych projektów:  

Kickstarter – platforma globalna

 

7th CITADEL

Kooperacyjna gra planszowa autorów hitowego The 7th Continent. Wszystko dziać się będzie w realiach post-apo, na modularnej planszy, z mnóstwem scenariuszy, wydarzeń, przedmiotów, zdolności, możliwością budowania budynków itd. Twórcy chwalą się, że zapewniony czas rozrywki przekracza 1000 minut! Ponadto, dokonywane wybory mają mieć istotny wpływ na przebieg kolejnych scenariuszy, a wszystko to bez udziału kości. Gra będzie przeznaczona dla od 1 do 4 graczy.

Frostpunk

Być może nazwa wydaje się Wam znajoma – tu nie ma przypadku. Jest to bowiem przenisienie na planszę hitowej gry komputerowej Frostpunk. W rozgrywce mogą może brać udział od jednego do czterech graczy, którzy będą dowodzić być może ostatnim miastem, jakie ostało się na Ziemi. Klimat jest zdecydowanie Stemapunk’owy, i zdecydowanie mroźny – wszystko kręci się wokół przetrwania w warunkach mrozu i chłodu, które przyniosła przyszłość. Zdecydowanie dobrym prognostykiem wydaje się fakt, iż jest to gra autorstwa projektantów znanych i uznanych gier planszowych: Nemesis oraz This War of Mine.

Nemesis Lockdown

Powrót Nemesis na Kickstartera, tym razem w formie samodzielnego dodatku do tej świetnej gry. Warto podkreślić, że jest to gra polskiego autorstwa 🙂 Tym razem akcja przenosi się na Marsa, gdzie czekają nas kolejne wyzwania. Autorzy zapewniają, że zachowana zostanie efektowność wydarzeń, ktore dziać się będą w trakcie rozgrywki. Właśnie wrażenia, które w zamierzeniu twórców gry miały nawiązywać do emocji wynoszonych z sal kinowych, były silną stroną poprzedniej części tej semi-kooperacyjnej gry. Gra dla 1-5 graczy.

Merchants of the Dark Road

W tej grze wcielasz się w rolę jednego z odważnych kupców, przemierzających pełne niebezpieczeństw rejony pomiędzy miastami. W miastach handlujesz i realizujesz kontrakty, przygotowując swoją karawanę i bohaterów do wyzwań czekających Cię po opuszczeniu murów. Sądząc po rozpoczętej kampanii na kicktarterze, gierka jest mocno tematyczna i ładnie wykonana, ze sporą ilością decyzji do podjęcia. Gra dla 1-4 graczy.

Wolfenstein: The Board Game

Wielki hit Kickstartera! Naziści sądzili, że projekt pod tytułem Wielka Rzesza nareszcie się ziścił. Nie tym razem! W takich realiach przyjdzie nam tępić rzesze nazistów i ich pomagierów w kooperacyjnej grze umieszczonej w świecie Wolfenstein’a. Gra polskiego autorstwa (Archon Studio) toczy się w znanym z serii gier cyfrowych Zamku Wolfenstein. Jest rok 1960 – Naziści wygrali wojnę i rządzą światem. Celem Twoim i Twojego zespołu będzie.. uwaga, uwaga…  zrealizowanie zamachu na życie Adolfa Hitlera! Po drodze oczywiście spróbują nam przeszkodzić tony przeciwników, których możemy zgładzić, bądź wybrać bardziej pokojowy sposób rozwiązywania problemów i po prostu przemknąć obok. Grę charakteryzuje mnóstwo plastikowych figurek i modułowa plansza.   Gra dla 1-4 graczy.  ch

wspieram.to – czyli polski pomysł na crowdfunding gier planszowych

wspieram.to-logo-horizontal Lista najciekawszych, aktualnych projektów: