Top 4 prostych gier planszowych, którymi można zarazić teściów

Everdell

Czyli gra w skrócie nazywana przez wielu po prostu „drzewem”:) Jest to prawdopodobnie najładniej wykonana gra na rynku, a oprócz ilustracji, głównym elementem wyróżniającymi ten tytuł jest między innymi duże, składane drzewo, wykonane z tektury. Sama jego funkcjonalność w trakcie gry jest nikła, i w zasadzie mogłoby go nie być, ale zapewnia odpowiednio efektowne wrażenia wizualne. Kolejnym elementem zwracającym uwagę i wywołującym zachwyt u moich współgraczy są wspaniale wykonane kamyczki, jagódki i pozostałe dobra, które zbieramy i wymieniamy podczas gry. Same zasady są łatwo przyswajalne, i pozwalają na grę na tzw. luzie, bądź umożliwiają większe zmóżdżenie i wdrażanie względnie skomplikowanych strategii dających zwycięstwo.

Valeria: Karciane Królestwa

Osobiście przeze mnie stosowany sposób na zachęcenie osób na co dzień niegrających do wspólnego spędzania czasu przy planszówkach. Przede wszystkim wygrywają przy tej pozycji dwa czynniki: prostota zasad i piękne grafiki. Zasady są łatwe do wytłumaczenia, a wiadomo, jak ważna jest szybkość przedstawienia reguł, aby co niektórzy nie zasnęli podczas objaśnień:) Więcej o tej grze w naszej recenzji.

Century: Nowy Świat

Kolorowe obrazki, ładne wykonanie, miseczki na kostki – oprawa jest przyjemna dla oka. Same zasady nie są trudne do zrozumienia w podstawowym zakresie, bardziej zaawansowane sposoby pozyskiwania punktów w tę grę można spokojnie, stopniowo poznawać na dalszych etapach wtajemniczenia w rozgrywkę. Więcej o tej grze przeczytasz w naszej recenzji.

Welcome to

Gra należąca do gatunku tzw. wykreślanek. W opakowaniu niewielkich rozmiarów dostajemy bloczek z arkuszami, które rozdaje się graczom, i stosownie do wyborów dokonanych przy prezentacji kolejnych zestawów kart, wpisujemy liczby i zakreślamy odpowiednie obszary na arkuszu. Zasady początkowo wydają się skomplikowane, ale chwila strachu i sprawnie numerujemy kolejne domki na kolejnych, tworzonych przez nas osiedlach – bo o tym właśnie jest ta gra. Dodatkowo warto wspomnieć, że równocześnie może grać nieskończona liczba osób – warukiem jest tylko wizualny dostęp graczy do wyłożonych kart. Więcej o tej grze możesz przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.