Fallen Land 2nd Edition [KS]

Kolejna propozycja w klimacie postapo, warta uwagi ze względu na sandboxową rozgrywkę.

Z opisu wstępnego wynika że Fallen Land to gra mocno polegająca na opowieści  – przygodówka przeznaczona dla od jednego do sześciu graczy, w klimacie ponuklearnej apokalipsy. W poprzednią edycję nie grałem, liczę na porządne wykonanie i sprawnie wprowadzoną koncepcję rozgrywki, w której każdy z graczy może przyjąć dowolny styl gry – coś a la Western Legends, który jest chyba najbardziej znaną „piaskownicą”. 

Fallen Land łączy elementy strategiczne wraz z karciankowymi i RPG. W tej grze każdy gracz będzie liderem jednej frakcji, która będzie stara się przeżyć w zniszczonym świecie. Pudełko zawiera 750 kart, czyli jest na bogato.  Jeśli chodzi o gameplay, generalnie w skrócie można opisać rozgrywkę jako rzut kością determinują ilość ruchów poruszenie pionka i wykonanie danej misji z mocno fabularnym tłem.

Wydaje się, że duży nacisk położono na opowiadaną historię – twórcy chwalą się że grę można będzie przychodzić w jednym z wielu stylów jak na sandboxa przystało. Będzie można obrać drogę mocno konfrontacyjne ale też być może ktoś będzie chciał sobie po prostu zagrać tak zwanego hodowcę, także możliwości są ciekawe.

Połączenie sandboxa z ciekawym światem postapo – dla mnie postapo zawsze daje sporo możliwości. Zapowiada się ciekawie.

 

Podczas kampanii na Kickstarterze zdobyć można maty poszczególnych miast graczy, oczywiście w miarę rozwoju zbiórki i odblokowaniem kolejnych celów dostępne będą kolejne dodatki. W chwili kiedy piszę zostały jeszcze niecałe 3 tygodnie do zakończenia zbiórki, a projekt zyskał uznanie kilkuset graczy – nie ma więc niebywałego sukcesu na miarę Nemesis, ale gra wydaje się być ciekawą propozycją.

0
Ocena na portalu Board Games Geek
Trudność
75%
Fun z gry
0%

AutorSean Cahill, Jon Lonngren
WydawcaFallen Dominion Studios, LLC
Rok wydania2021
# graczy1 – 6
Czas gry300
Sugerowany wiek graczy14 and up
KategoriaAdventure, Card Game, Economic, Political, Science Fiction
MechanikaArea Movement, Dice Rolling, Trading, Variable Player Powers
RozszerzeniaFallen Land: Descendants
PrzynależnośćAdmin: Upcoming Releases, Country: USA, Crowdfunding: Kickstarter, Theme: Post-Apocalyptic
Tytuł oryginalnyFallen Land: A Post Apocalyptic Board Game – 2nd Edition

Infos courtesy of boardgamegeek.com. More Infos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *